WordPress є піонером в індустрії простих веб-сайтів і блогів «зроби сам», які не вимагають навичок розробки. У спробі полегшити створення своїх блогів і веб-сайтів вони створили те, що вони називають редактором блоків під назвою Gutenberg.
Цей редактор спрощує написання та додавання медіафайлів у ваш допис у блозі, завдяки чому кінцевий продукт виглядає дуже добре. Коли цей редактор був випущений, він отримав багато критики та негативних відгуків, але чи справді Гутенберг такий поганий? Останнім часом я почав його використовувати все частіше.
Юзабіліті
Коли Gutenberg було випущено, багато оглядачів скаржилися на те, наскільки важко ним користуватися та як це обмежує їх свободу налаштування. З іншого боку, дехто вважав цей інструмент редагування простим у використанні та дуже ефективним, коли йдеться про створення якісного гарного вмісту.
Спочатку з юзабіліті було багато проблем через помилки, на які жалілись користувачі WordPress, але оновлення вже пофіксили ці баги. Однак, окрім негативних відгуків, люди повідомили і про чудові результати щодо своєї роботи з ним.
Макети без досвіду розробки сайтів
Як ви знаєте, вам не потрібно бути досвідченим розробником веб-сайтів, щоб створювати онлайн-блоги за допомогою WordPress. Що ж, Гутенберг підняв це на ще більші висоти. Вам не потрібен HTML-код, щоб створити макет, натомість ви використовуєте блоки, щоб створити цей макет для багаторазового використання. Все, що вам потрібно зробити, це створити свій сайт і публікацію в блозі, а потім створити багаторазовий макет, використовуючи ті блоки, які вам потрібні. Щоб повторно використовувати ці макети, збережені як шаблони, ви можете легко скопіювати та вставити їх у будь-яке місце на сторінці. Цей швидкий спосіб дуже корисний для авторів блогів.
Багато типів блоків
Все, що потрібно для створення повноцінного сайту чи блогу, доступно у вигляді блоків на Gutenberg. Ці блоки бувають таких основних типів:
- Текст – доступними текстовими блоками є абзаци, списки, заголовки, підзаголовки, таблиці, кнопки та текстові стовпці.
- Медіа – для медіаблоків ви можете використовувати зображення, обкладинки, галереї зображень, аудіо та відео.
- Цитати – ви можете використовувати цей блок, щоб постити вірші або звичайні цитати.
- Код – є блоки, куди можна вставити код – попередньо відформатований HTML-код і короткі коди.
- Макет – ви розділюєте свою сторінку за допомогою блоків для стовпців для медіа, тексту та роздільників.
А з новими оновленнями цих типів блоків стало в декілька разів більше.
Вміст
Ви також використовуєте блоки, щоб упорядкувати вміст у своєму дописі в блозі або на сайті загалом. Після створення блоків ви пересуваєте їх вгору та вниз, доки вони не опиниться там, де ви хочете. Навіть коли ви закінчили працювати над своєю сторінкою, ви все одно можете легко змінити макет свого сайту.
Ви можете зробити це без клопоту, використовуючи функцію переміщення вгору та вниз. Ви можете перемістити будь-який блок туди, куди хочете. Тож вам не потрібно турбуватися про те, що ви зіпсуєте свою важку роботу, коли вам потрібно змінити порядок сторінок.
Плагіни та теми
На початку Gutenberg мав понад 50 шаблонів, які можна використовувати для дизайну свого веб-сайту. Якщо ви володієте знаннями HTML і CSS, ви можете створювати власні власні теми, які використовуватимете на Gutenberg.
Незважаючи на те, що цей редактор отримав багато критики щодо труднощів створення плагінів для розробників, в директорії плагінів доступні різні цікаві плагіни з альтернативними блоками.
TincyMCE все ще доступний
Цей редактор форматованого тексту також доступний у Gutenberg і порадував більшість його шанувальників, включивши його. Незважаючи на те, що незабаром ця функція може зникнути, швидше за все її буде замінено на щось краще, простіше у використанні та з більшими функціями.
На даний момент користувачі Gutenberg користуються функціями цього текстового редактора. TinyMCE розширює можливості Gutenberg, але це не залишиться вічно, особливо враховуючи функціональність текстових блоків.
Блоки мають свої індивідуальні налаштування
Ви можете налаштувати кожен блок окремо, не змінюючи весь макет і не занурюючись у рядки коду. Ви можете прокрутити до кнопки, яку хочете редагувати, вибрати її, а потім у верхній частині панелі інструментів відкриється панель інструментів. Ви можете змінювати форматування та творчо підходити до кольору та різних аспектів загального вигляду вашого документа.
Простір для вдосконалення
Хоча цей інструмент редагування не такий вже й поганий, як вважалося спочатку, все ще є куди його вдосконалювати. Наприклад, для користувачів, які не є розробниками або занадто знайомими з технічною стороною WordPress, може бути важко адаптуватися до Gutenberg. Однак, на щастя класичний редактор все ще доступний, тому кожен може обрати те що йому підходить.
Висновок
Загальний імідж Gutenberg заплямований негативними коментарями юзерів, які мали поганий досвід роботи з цим редактором. Однак, якщо ви глибше подивитеся на концепцію цього редактора, ви побачите, наскільки він ефективний, коли зрозумієте його. Цей інструмент може заощадити ваш час і фінансові ресурси, оскільки ви зможете легко покращити свій власний веб-сайт.